ADANA ŞEHİR HASTANESİ İÇİN SAYILI GÜNLER KALDI
ADANA ŞEHİR HASTANESİ İÇİN SAYILI GÜNLER KALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayalim” dediği şehir hastanelerinden 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi, açılış için gün sayıyor.
Sağlık Bakanlığının kamu-özel sektör işbirliğiyle hayata geçirdiği şehir hastaneleri projelerinden biri daha hizmete giriyor. Beş yıldızlı otel konforunda inşa edilen Adana Şehir Hastanesi’nde açılış için son hazırlıklar yapılıyor.

Adana’nın sağlık yöneticileri İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Özsoy ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Acil ile birlikte Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar, hastanenin açılış öncesi son durumu hakkında bilgi aldı.

Hastaneyi baştan sona gezen Ünüvar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehir hastaneleri ile ilgili her defasında “hayalim” dediğini anımsatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hayali olan bu proje, 10 yıldır Adana’mızın gündemindeydi. Yer seçiminden yapım aşamasına kadar projenin her adımını takip ettik. Hamdolsun bugünlere geldik” dedi.

“Adana, Orta Doğu’nun en büyük sağlık şehri oldu”

Ünüvar, bölgenin en büyük hastanesi olma özelliğini taşıyan Adana Şehir Hastanesi’nin; tıbbi imkanları, poliklinikleri, otoparkı, yatak kapasitesi ve fiziki imkanlarıyla en güzel sağlık hizmetini vereceğini kaydederek, “Adana ülkemizin en güçlü sağlık şehirlerinden birisiydi. Artık sadece ülkemizin değil, tüm Orta Doğu’nun en büyük sağlık şehri oldu. Burası gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelecek hastalara hizmet vererek, hem Türk sağlığı hem de dünya sağlığı açısından çok önemli bir merkez olacak” diye konuştu.

Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Şehir Hastanesi’nin; 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 182 yataklı onkoloji hastanesi, 185 yataklı kardiyoloji ve kardiyovasküler hastanesi, 349 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi ile 584 yataklı genel hastaneden oluştuğunu belirterek, “Hastanemizin açılışı, sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle kısa bir zaman sonra gerçekleştirilecek. Şimdiden tüm Adanalı hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 16:09   ·   💬 0 yorum   ·   👀 464 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR