ADANA’NIN LEZZETLERİ BU FESTİVALDE
ADANA’NIN LEZZETLERİ BU FESTİVALDE

‘Adana Lezzet Festivali’ öncesi Vali Demirtaş öncülüğünde toplanan belediye başkanları Adanalıları festivale davet etti
Adana’da 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Adana Lezzet Festivali’ öncesi Adana Valisi Mahmut Demirtaş öncülüğünde toplanan belediye başkanları Adanalıları festivale davet etti.

6 Ekim Cuma gününden 8 Ekim Pazar gününe kadar dolu dolu etkinliklerle Adana Galleria Festival Alanı’nda düzenlenecek olan ‘Adana Lezzet Festivali’ öncesi Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Yüreğir Belediye Başkan Vekili Mehmet Gildir kentteki bir otelde basın toplantısı düzenledi.
Vali Demirtaş, Adana’nın Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Film Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Kebap Festivali ve Rock Festivali ile çok önemli bir atılım yaptığını belirterek, “Festivali Adanamıza yakışır bir şekilde yapacağız. Amacımız Adana’nın potansiyelini nasıl daha iyi tanıtırız bunun için. Festival tarihlerinde kimse başka program yapmasın. Herkesi festivale bekliyoruz. Bir taraftan gastro şovlar yapılırken bir taraftan söyleşiler düzenlenecek. Adana yemeklerinin lezzeti nereden geliyor bununla ilgili çalışmalar yapacağız” diye konuştu.
Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana Ticaret Borsası (ATB) başkanlarıyla çok sayıda kurum temsilcisinin katıldığı toplantıda festival programı katılımcılara anlatıldı.
Konuşmaların ardından Vali Demirtaş, toplantıya katılanlar ile birlikte festival için pasta kesti.
Pek çok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlenecek ‘Adana Lezzet Festivali’nde, katılımcılara Adana kebabı başta olmak üzere ciğer, şırdan, bici bici, analıkızlı çorbası, mumbar ve diğer yöresel yemekler, yapımlarıyla birlikte anlatılarak sunulacak. Alanda kurulacak 100’den fazla stantta lezzet ustaları ve şefler, farklı Adana lezzetlerini gastro şovlar ile konuklara tanıtacak. Lezzetler için atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Katılımcılar festival alanından kalkacak otobüslerle Adana’nın tarihi mekanlarını gezme fırsatı bulacak ve narenciye, pamuk ve zeytin hasadına katılacak. Ayrıca festival kapsamında konserler düzenlenecek.

📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 17:01   ·   💬 0 yorum   ·   👀 720 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR