HAZIR SİTE İLE WEB SİTESİ NASIL KURULUR?
HAZIR SİTE İLE WEB SİTESİ NASIL KURULUR?

Günümüz web dünyasında hosting hazır site kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Bunun başlıca nedeni hazır siteler tarafından web sitelerinin kullanım kolaylığına sahip oluşudur. Kodlama işlemlerine gerek duyulmadan, sadece kullanıcı adı ile şifre alınarak giriş yapılabilen bu hazır siteler gün geçtikçe daha popüler bir hale gelmektedir. Elbette hazır site kurulumunun da sahip olduğu birtakım incelikler ve püf noktalar bulunmaktadır. Söz gelimi hazır site hizmeti sunan WordPress kullanımı için uygun yönetici paneli seçmeyi bilmek gerektiği gibi. Ancak yine de sıfırdan bir site oluşturmak kadar maliyetli ve zahmetli olmaması nedeniyle kişisel web sitelerinde ve kurum web sitelerinde tercih edilmektedir.

Hosting Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Hosting, alınan domain ve hazırlanan web sayfasının yüklendiği alan olarak ifade edilebilir. Bir tür depo olarak düşünülebilir. Hosting işlemleri için en önemli olan unsurlar hız, alan boyutu, desteklenen programlar ile genel özelliklerdir. Hız, ana sayfanın ve diğer bölümlerin yüklenmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Siteyi ziyaret eden kişi için bu sürenin uzun olması olumsuz algı uyandıracak ve vakit kaybına neden olacaktır.

Alan boyutu ise, sitenin kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Söz gelimi kişisel web sitelerinde alanın çok fazla olması gerekmez ancak kurumsal olarak kullanılan siteler için bu konu son derece önemlidir. Kullanılan server, hosting tarafından desteklenmelidir. Aksi halde bazı aksaklıklar ortaya çıkabilir. Uygun hostling ile kullanılan işlevsel programlar web sitesinin kullanım alanının genişletilmesinde ve sitenin geliştirilmesinde büyük öneme sahiptir.

Hazır Site ve Hosting

Hosting hazır site kullanımı oldukça avantajlıdır. Yukarıda da bahsedildiği gibi zamandan ve finansal bakımdan tasarruf sağlamasının yanı sıra, hazır sitelerin kurulum aşaması da çok kısa bir zamanda tamamlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hosting seçiminde kullanım alanı ve bant genişliğinin amaca uygun ve doğru bir şekilde ayarlanabilmesidir. Aynı zamanda hazır şablon üzerinden tasarım ve tema değişiklikleri arzu edildiği gibi yapılabilmekte olup, içerik düzenlemesi pratik seçenekler ile kullanıcının kendisi tarafından her zaman değiştirilebilir niteliktedir.

📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 16:51   ·   💬 0 yorum   ·   👀 812 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR