‘HUKUK VAR VE ADALET VAR’
‘HUKUK VAR VE ADALET VAR’

Başkan Sözlü, “İstifaya zorlanan belediye başkanlarının FETÖ terör örgütü …
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “İstifaya zorlanan belediye başkanlarının FETÖ terör örgütü ile ya da herhangi bir uygunsuzlukla işi var ise hukuk var, adalet var” dedi.

Başkan Hüseyin Sözlü, Muhtarlar Günü dolayısıyla yapılan toplantıda seçilmiş belediye başkanlarının istifa ettirilmesine dair değerlendirmelerde bulundu. Sözlü, “Bakın Türkiye’nin en büyük şehirlerinde belediye başkanları istifaya zorlanıyor. İstanbul gitti, Ankara, Bursa, Balıkesir konuşuluyor. Biz şuan toplantıyı yaparken Niğde Belediye Başkanı da istifa etti. İstifaya zorlanan belediye başkanlarının FETÖ terör örgütü ile ya da herhangi bir uygunsuzlukla işi var ise hukuk var, adalet var” şeklinde konuştu.

Başkan Hüseyin Sözlü, halkın onayına sunularak seçilen belediye başkanlarının görevden el çektirilmesi, istifaya zorlanmasının hukuka aykırı ve kabul edilemez olduğunu ifade ederek, “Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin üçte ikisi kayyumla idare ediliyor. Bunları belediye başkanlarını savunmak için değil Türk milletinin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın demokratik hukuk zemininde yetişmesi gerektiğine olan inancım dolayısıyla söylüyorum” diye konuştu.

📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 11:33   ·   💬 0 yorum   ·   👀 444 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR