KANADA’DA LİSE EĞİTİMİ ALINABİLİR Mİ?
KANADA’DA LİSE EĞİTİMİ ALINABİLİR Mİ?

İyi bir eğitim, iyi bir gelecek demektir ve bunun temelleri lisede atılır. Ülkemiz şartlarında ne yazık ki lise seviyesinde verilen eğitim yeterli değildir ve diğer ülkelerle karşılaştırıldığında pek çok yönden eksik olduğu gözlenir. Her şeyden önce çocuklara farklı düşünme yeteneği kazandırmayan sistemimiz, bütün çocukları aynı kalıba soktuğu için beklenen başarılar da elde edilemiyor. Çocuğunun daha iyi şartlarda okumasını isteyen ailelerin tercihi ise Kanada’da lise eğitimi oluyor.

 

Kanada bilindiği gibi kapladığı alan olarak dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Yüksek refah seviyesine sahip olması eğitim alanında da gelişmelerin hızlanmasına neden oluyor. Bu da en iyi kurumların ve en başarılı öğrencilerin Kanada’dan çıkmasına zemin hazırlıyor. Maddi kaygılar duyulmuyor ve yalnızca çocuğun iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için hareket ediliyorsa, Kanada’da lise okumak büyük bir ayrıcalık olacaktır.

 

Kimler Kanada’da Lise Eğitimi Alabilir?

 

Her şeyden önce Kanada’da okumanın maddi boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak zaten kendi ülkenizde de özel lisede eğitim düşünüyorsanız, ona vereceğiniz ücreti Kanada’da bir liseye vermek çok daha sağlıklı bir karar olacaktır. Kanada’da lise okuyabilmek için ise bazı koşullara uymak gerekir. Bunun ilki 12-18 yaş aralığında olmaktır. Devlet okulları için en az orta düzey İngilizce bilmek gereklidir ve Türkiye’de bir ortaöğretim kurumu ya da liseye kayıtlı olmaktır. Özel okullarda dil yeterliliği aranmamaktadır.

 

Nerede Konaklanır?

 

Kanadalılar eğitim için ülkelerinde bulunan öğrencilere ev sahipliği yapma konusunda oldukça heveslidir. Okulların konaklama alanlarında ya da Kanadalı ailelerin yanında kalınabilir.Okula başlamadan önce bu ülkeye ve kültürüne alışmak için bir oryantasyon süreci de başlatılır.  Bu süre zarfında iyi bir danışman kurum tercihi konaklama yeri konusu da dahil olmak üzere diğer tüm sorunlara çözüm olacaktır. IcesTurkey gibi köklü ve gelişmeleri yakından takip eden bir kurumun danışmanlığında Kanada’da eğitim almak problemlerle karşılaşma ihtimalini de en aza indirecektir. Eğer yurt dışı eğitim düşünüyorsanız, IcesTurkey’nin olanaklarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Galeri
📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 15:34   ·   💬 0 yorum   ·   👀 753 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR