TÜED Adana şube Başkan yardımcısı Neslihan Öztoprak

Neslihan Öztoprak
TÜED Adana şube İdari Sekreteri Başkan Yardımcısı
Adana’nın 5 Ocak Kurtuluş Bayramını kutladı

 1. Kurtuluş fikri Adana’da doğmuştur
  TÜRK Milletinin Büyük Önder ATATÜRK liderliğinde emperyalizme karşı 19 Mayıs 1919’da başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda Adana’nın çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
  5 Ocak Adana’nın kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Neslihan Öztoprak Adana;
  Gazi Mustafa Kemal’e milli mücadele ilhamını veren şehirdir. Büyük Önder, ‘Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur’ sözleriyle bunu ifade etmiştir. GAZİ MUSTAFA KEMAL İstanbul’dan sonra en çok ziyaret ettiği kent yine Adana’dır. Bütün bunlar Adana’ya ne kadar önem verdiğini ortaya koymaktadır” dedi.
  1. Dünya Savaşı’nın ardından Anadolu’nun emperyalist ülkelerce paylaşılarak işgal edildiğini vurguladığı mesajını şu sözlerle sürdürdü:
  “Ancak tarihin hiçbir döneminde esir yaşamamış Bu MİLLET işgale karşı ilk günden itibaren direndi. Büyük kahramanlıklar gösteren Adanalılar hem Fransızları hem de işbirlikçi hainleri bu güzel vatan toprağından 5 Ocak 1922’de söküp attı. 99 yıldır coşkuyla kutladığımız kurtuluş gününü 100’üncü yılında da aynı coşku ve gururla kutluyoruz. Adanalıların işgal yıllarında gösterdiği destansı direnç ve mücadele tarihin her döneminde insanlığa örnek olacak niteliktedir.
  ATATÜRK’e Kurtuluş Savaşı’nın ilhamını vermiş bir kentte olmaktan gurur duyduğunu kaydeden Neslihan Öztoprak Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacak ve Ata’sının izinden yürüyen, ilkelerine sahip çıkan Adanalılar bu değerlere her koşulda sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle Adana’nın kurtuluş bayramını bir kez daha kutluyor, başta Büyük Önder ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM.
📆 04 Ocak 2022 Salı 16:04   ·   💬 0 yorum   ·   👀 70 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR