Yaşlılar ve kronik hastalıkları olanlar elektronik güvenlik sistemleri ile daha da güvende
Yaşlılar ve kronik hastalıkları olanlar elektronik güvenlik sistemleri ile daha da güvende

Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip yaşlı ve kronik sağlık problemi bulunan kişilerin güvenliği için, elektronik güvenlik sistemlerinin sunduğu imkanlardan destek alınabileceğine dikkat çekti. Alarm sistemine entegre çalışan Panik Butonu çözümüne yönelik olarak, “Hem yaşlı ve hasta yakınlarının aklının onlarda kalmamasını sağlıyor hem de bu kişilerin hayat kalitesini yükseltiyor” dedi.

Kentleşmenin artışı, çalışma koşulları, kadınların işgücüne katılımı gibi sebeplerle, Türkiye’de giderek daha fazla kişi yalnız yaşamaya başladı. TÜİK verilerine göre 2011 – 2015 yılları arasında ortalama hane nüfusu yüzde 20 düşüş gösterdi, 65 yaş üstü yalnız yaşayanların sayısı yüzde 45 arttı. Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Eskiden geniş aile yapısı içerisinde her an bir aile üyesiyle bir arada olan yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin, artık gün boyunca evde yalnız kalması söz konusu olabiliyor. Siz orada olmadığınız anlarda bile bu kişilerin güvenliğinden emin olmak için, elektronik güvenlik sistemlerinin sunduğu çözümlerden faydalanmak mümkün” dedi.

Acil sağlık ve panik hallerinde yardım istemek mümkün

“Elektronik güvenlik sistemleri denilince pek çok kişinin aklına sadece hırsızlığa karşı koruyan sistemler geliyor” diyen Ediz Habip, bugün bu sistemlerin acil sağlık ve panik hallerinde de kullanılabildiğinin ve gereken yardımın en hızlı şekilde yönlendirilmesini sağladığının altını çizdi. Habip’e göre, bu amaca yönelik en çok sık tercih edilen çözüm ise ‘Panik Butonu’.

Yaşlı ve hasta yakınlarının da gözü arkada kalmıyor

“Panik Butonu, özellikle ailesinde yaşlı, bedensel engelli ya da diyabet, epilepsi gibi kronik sağlık problemleri bulunanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Yalnızca yaşlı ve hasta yakınlarının onlardan uzaktayken daha huzurlu olmasını sağlamıyor, bizzat bu kişilerin de, ev içindeki gündelik yaşamlarında daha güvenli hissetmesine imkan tanıyor, bu yolla hayat kalitelerini yükseltiyor.”

Sinyal gönderdikten 10 saniye sonra ekip kişiye ulaşıyor

Panik Butonu çözümlerini seçerken, bir Alarm Haber Alma Merkezi’ne bağlı sistemlerin seçilmesi gerektiğini vurgulayan Habip, Pronet’teki sistemin çalışma prensibini şu sözlerle anlattı: “365 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne tek tuşla sinyal gönderilebilen Panik Butonu sayesinde kişi acil sağlık veya panik hallerinde yardım isteyebiliyor. Butona basarak Pronet’e sinyal gönderdikten ortalama 10 saniye sonra Pronet ekibi sinyale geri dönüyor. Vakanın niteliğine ve kişinin tercihine göre, sinyalin geldiği adrese polis, ambulans veya itfaiye gönderiliyor veya aile üyelerine haber iletiliyor. Boyutları fark etmeksizin yaşanılan evin her noktasında kullanılabilen Panik Butonu, boyuna kolye olarak, bele kemer üstüne veya kola saat gibi takılabiliyor. Böylece evin her yerinde, her an kişinin yanında oluyor. Pronet Panik Butonu, kullanıcının ihtiyaçlarına veya tercihlerine göre, istenilen sayıda satın alınabiliyor. Ayrıca, kişiye özel sağlık sorunu sisteme daha önceden kayıt ettirilerek butona basma durumunda alınacak aksiyon önceden belirtilirse, aksiyon çok daha hızlı bir şekilde alınıyor.”

Pronet hakkında:

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ve 5000’i aşan özel güvenlik projesiyle sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, perakende mağaza zincirlerinin de aralarında bulunduğu birçok büyük kuruma yönelik hizmet ve çözümler üretiyor. Hizmetlerini hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, abonelerine ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası aboneyi ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde bir hizmet veriyor. 2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde önce EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve sonra dünya birincisi oldu. Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı; 2017’de ise “Yılın Müşteri Hizmetleri Ekibi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

📆 08 Aralık 2017 Cuma 00:17   ·   💬 0 yorum   ·   👀 535 kez okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAVA DURUMU
SİVEREK
GAZETELERİMİZ
23.10.2017 GAZETE
22.10.2017 ADANA OLAY HABER GAZETE
YAZARLAR